Storewide Savings from 30-60% off! PLUS save hundreds of ADDITIONAL dollars on hundreds of items with special in-store markdowns!
Shop Our Large Selection of Sofas and Chairs
Upgrade Your Living Room
Bodie Rocking Recliner
Call for Price
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Arlo Power Reclining Sofa with Power Headrests and Lumbar
Call for Price
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Casual |
Luanna Swivel Recliner
Call for Price
Comfort Sleeper Perry
Call for Price
Bay Bridge Chair
Call for Price
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
RC Collin PWR Swivel Glider Recliner
Call for Price
| Weight | 128.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 30.25 × 42.50 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Collection | RC |
| Color | Black |
| Features | Glider, Leather, Reclining, Swivel |
| Style | Traditional |
Grant Reclining Power Sofa
Call for Price
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power, Power Recline, Recline, USB |
Oswell Sock Arm Swivel Glider
Call for Price
Pauley High Leg Recliner
Call for Price
| Dimensions | 41 × 30.5 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Swivel Glider Recliner 226-93-21
Call for Price
| Dimensions | 42 × 35 × 40 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Brown |
| Features | Glider, Leather, Power Recliner |
| Style | Transitional |
Richardson Stationary Sofa 8-Way Tie
Call for Price
Surfside Chair
Call for Price
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Leather |
| Style | Contemporary |
Arlo Power Rocking Recliner with Power Headrest and Lumbar
Call for Price
| Weight | 164 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Matthews Glider Recliner w/Power
Call for Price
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Features | Customizable, Glider, Power Recline, Recline |
Retreat P3 Sofa
Call for Price
| Dimensions | 41 × 83 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, USB |
| Style | Transitional |
Salina Sofa
Call for Price
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Refined Rugs for Your Home
Dalyn Tuscany Beige
Call for PriceLoloi Percival Navy/Ivory
Call for PriceDalyn Neola Taupe
Call for PriceFeizy Colton Blush
Call for PriceDalyn Boca Sage
Call for PriceLoloi Bennett Ivory/Forest
Call for PriceTop Brands
Find the brand that fits your perfect style
Design Tips
Our Customers’ Stories
Here’s what our customers are saying about their DuBois Furniture shopping experience.


